Média

Datové centrum společnosti CEMEX získalo cenu za energetickou efektivitu

První společnost na americkém kontinentu, která získala zlatou certifikaci CEEDA Gold Certification

Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (dále jen jako „CEMEX“) 13. října 2015 oznámila, že její datové centrum získalo zlatý certifikát energetické efektivity datových center Energy Efficient Datacenter (CEEDA) Gold Certification, což je nejvyšší ocenění pro strategii energetické efektivity v sektoru datových center. CEMEX je první společností s certifikací CEEDA Enterprise Gold na americkém kontinentu a pouze pátou firmou na světě, která toto ocenění získala.
CEMEX tuto poctu získal po čtyřměsíčním procesu hodnocení. Během tohoto hodnocení se se na místě i dálkově posuzovala zařízení i procesy společnosti, aby byla zajištěna shoda postupů datového centra společnosti CEMEX s osvědčenými postupy v oblasti energetické efektivity, jakož i se specifikacemi a metrikami organizací a předpisů, jako je například The Green Grid, Energy Star a Etický kodex Evropské komise pro energetickou efektivitu datových center.
Úroveň vyspělosti energetických programů se měří na třech úrovních: bronzová, stříbrná a zlatá. CEMEX získal zlatou úroveň, která certifikuje holistický program energetického managementu zahrnující automatizaci, využívání zelené energie a vody, tepelnou účinnost a opakované využívání zdrojů. Certifikace platí na dva roky, poté bude provedeno aktualizované posouzení a případně obnovení certifikace.
„Jsme velmi poctěni, že jsme získali tuto certifikaci, která oceňuje a posiluje závazek naší společnosti k udržitelnosti,” řekl Roberto Chaverri, viceprezident společnosti CEMEX pro informační technologie a dodal: „CEMEX dodržuje filozofii neustálého zlepšování, která se odráží ve všech našich obchodních procesech i činnostech.“
CEEDA je mezinárodní certifikace, která byla definována v roce 2011 ve Velké Británii. Byla navržena pro doplnění ostatních energetických certifikací, jako je například LEED. Jako jediná je zaměřena na současné osvědčené postupy v oblasti energetické efektivity a komplexní řízení datových středisek a IT služby.
CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost.

Pro více informací o CEMEXu navštivte http://www.cemex.com/MediaCenter/PressReleases/PressRelease20151013.aspx#sthash.YvNRg53a.dpuf 

 

###  

Více o CEMEXu

CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. Po sloučení se společností  Holcim provozuje CEMEX v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX v České republice zaměstnává více než 900 zaměstnanců a je držitelem ocenění ve studii o nejlepšího zaměstnavatele - Best Employers Česká republika 2014. CEMEX je držitelem certifikátů OHSAS 18001, EMS 14001 a ISO 9001, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity.

Kontaktní informace


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved