Média

Den Země na štěrkovně Spytihněv je úspěšně za námi

Letošní Den Země je úspěšně za námi, počasí nám přálo a na štěrkovnu přivedlo okolo 400 návštěvníků.

Akce začala v 12:30, kdy na štěrkovnu přivezl motoráček první várku návštěvníků, kteří si hned v úvodu mohli prohlédnout rybářskou líheň.  Poté akci na štěrkovně zahájil moderátor Ondřej Carda, který provázel celým dnem. 

Pro malé návštěvníky připravil Dům dětí a mládeže Matýsek plno her. Za splnění úkolů na sedmi stanovištích si mohly odnést na památku tričko s logem Dne Země a památeční medaili. Jedním z hlavních bodů programu bylo vystoupení psí školky Napajedla. Přehlídka poslušnosti čtyřnohých svěřenců byla doplněna o skvělý komentář paní Ivy Levkové a těšila se velkému zájmu. Pozornost přilákalo i taneční a pěvecké vystoupení dětí ze souborů DDM Matýsek. Den Země je oslavou životního prostředí, a tak každý z návštěvníků mohl přispět k rekultivaci štěrkovny a zasadit svůj stromek v areálu.  

Na akci byli rovněž k vidění výtvarné práce dětí z ekologicky zaměřené soutěže DDM Matýsek na téma „Kašírovaný svět plný fantazie“. Na závěr celého dne proběhlo losování o tři kapry, které výhercům věnoval místní rybářský spolek. Akci završilo vystoupení kapel Duo Láska a Suk Volok.

V průběhu dne se návštěvníci mohli občerstvit, opéci si špekáčky nebo si zakoupit grilovaný steak či zeleninový špíz. Děti se mohly osvěžit jablečným bio moštem, dospělí zase chlazeným pivem. Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili, a těšíme se opět na příští rok!  

Cílem akce Den Země je seznámit občany s rekultivací těžebních ploch. Ta přispívá k obnovení charakteru původní krajiny. Díky rekultivaci vzniknou v areálu nové břehy, výsadby stromů a keřů, vodní prostory pro rybolov, rekreaci a koupání, klidové ostrovní a poloostrovní plochy k hnízdění ptactva a jiných živočichů. Již nyní však lokalita vytváří podmínky pro rozvoj života živočichů a rostlin.

Den Země pořádala společnost CEMEX Sand, k. s. ve spolupráci s Klubem kultury Napajedla, DDM Matýsek a Skautským oddílem Napajedla.

Fotogalerie


### 

CEMEX je přední celosvětový výrobce a dodavatel betonových směsí, cementu, kameniva, přísad a dalších stavebních materiálů. Poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a komunitám ve více než 50 zemích. V České republice CEMEX provozuje 60 betonáren, 7 štěrkoven, 6 kamenolomů a cementovou mlýnici.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved