Média

DIGITÁLNÍ PLATFORMA MĚNÍCÍ STAVEBNICTVÍ: CEMEX GO


Monterrey, Mexiko, 6. listopadu 2017 – CEMEX Go je první plně integrovaná digitální platforma svého druhu. Díky silně zákaznicky orientovanému přístupu umožňuje uživatelům zvýšit produktivitu, činit lepší obchodní rozhodnutí a získat lepší kontrolu nad podnikáním. Pro CEMEX je to odvážný krok, kterým posouvá průmysl stavebních materiálů do věku sdílené ekonomiky.

Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. („CEMEX“) (NYSE: CX) dnes oznámila, že uvádí na trh unikátní plně digitální integrovanou platformu CEMEX Go, která změní celosvětový sektor stavebních materiálů. CEMEX Go, v níž se snoubí vedoucí pozice společnosti CEMEX s digitální inovací, je určena jak pro mobilní zařízení, tak i pro stolní počítače a zajišťuje spokojenost uživatelů při online zpracování objednávek, sledování dodávek v reálném čase, správě faktur a při provádění plateb u klíčových produktů společnosti CEMEX. CEMEX Go poskytuje podrobné informace v reálném čase, jež zákazníci potřebují k tomu, aby stihli více úkonů v kratším časovém intervalu, a umožňuje jim získat lepší kontrolu nad podnikáním.

 Fernando A. González, generální ředitel společnosti CEMEX, říká: „Dnešní spuštění této platformy je prvním krokem této strategické iniciativy a výsledkem pilné práce mnoha lidí v celé naší organizaci. Také je důkazem našeho zákaznicky orientovaného myšlení a neustálého soustředění na průběžné inovace a zlepšování. CEMEX Go je jedinou platformou svého druhu, která se v našem odvětví aktuálně nabízí, a spokojenost s ní předčí veškeré dosavadní zkušenosti našich zákazníků.“ „CEMEX Go nás posouvá blíže k  zákazníkům,“ pokračuje pan González a dodává: “Díky CEMEX Go jsme rychlejší, transparentnější a efektivnější, což přinese vyšší produktivitu a nové růstové příležitosti pro naše zákazníky i pro nás. CEMEX Go dává našim zákazníkům sílu uspět na dnešním rychlém a dynamickém trhu.“

 V letošním roce již zahájila svou činnost nová jednotka pro inovace a kapitálovou podporu podnikání CEMEX Ventures, která se zaměřuje na zapojení tzv. start-upů, podnikatelů, univerzit a dalších obchodních partnerů při utváření stavebního ekosystému budoucnosti tím, že hledá řešení nejnáročnější výzvy v odvětví. Poznatky získané díky hlavním činnostem CEMEX Venture obohatí platformu CEMEX Go, která přidává nové funkce pro vytváření další hodnoty pro zákazníky. Tento závazek k inovacím je dalším důkazem, že CEMEX povede celosvětově sektor stavebních materiálů do období propojené komunikace.

CEMEX Go je digitální sada služeb, které pomohou zákazníkům zvládnout více prací za méně času tím, že zjednoduší a zefektivní jejich transakce se společností CEMEX, sníží jejich administrativní zátěž a umožní jim více se zaměřit na strategické obchodní záležitosti. Prostřednictvím této platformy budou zákazníci schopni pracovat kdykoli a kdekoli s použitím různých zařízení. S CEMEX Go si zákazníci mohou přečíst historii transakcí, sledovat své dodávky v reálném čase pomocí GPS, dostávat okamžitá oznámení o stavu objednávky, provádět úpravy svých objednávek a mít přehled o informacích, které potřebují pro lepší řízení svého podnikání. Zkrátka, s CEMEX Go budou zákazníci schopni během minut stihnout to, co jim dříve trvalo hodiny, a to jediným kliknutím.

V listopadu 2017 bude platforma CEMEX Go představena ve Spojených státech a v Mexiku. Zavedení ve zbývajících zemích, včetně České republiky, proběhne během roku 2018 a změní se tak způsob, jakým CEMEX po celém světě funguje.

CEMEX provádí tuto rozsáhlou digitální transformaci s podporou svých dlouholetých partnerů, společností IBM a NEORIS. CEMEX využívá odborných znalostí obou společností, inovací a nejmodernějších IT služeb k tomu, aby přinesl převratná řešení, která zajistí vysokou spokojenost zákazníků. Více informací o platformě CEMEX Go se dozvíte na www.cemex.cz

### 

O společnosti CEMEX

CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost CEMEX působí v České republice od roku 2005. Provozuje v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 6 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX zaměstnává přes tisíc zaměstnanců v České republice a 20 zaměstnanců na Slovensku. CEMEX je držitelem certifikátů, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. Všechny betonárny CEMEX mají certifikáty ISO 9001:2009, ISO 14001:2005 a OHSAS 18001:2008. Cementárna, cementová mlýnice mají certifikaci ISO – 9001:2008, 14001:2004 a 18001:2007. Všechny lomy a štěrkovny v ČR mají certifikaci ISO 9001:2009, ISO 14001:2005, OHSAS 18001:2008.

CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity. CEMEX intenzivně spolupracuje s členy BirdLife International především v České republice, Španělsku, Velké Británii, Francii, USA, Malajsii, Mexiku a Dominikánské republice.

Více informací o CEMEXu lze nalézt na internetové adrese: www.cemex.cz a www.cemex.com

Kontakty pro média:

Vesselin Barliev, Public Affairs and Communication Manager – CEMEX Czech Republic, s.r.o.
Tel.: +602 174 646,
vesselin.barliev@cemex.com   


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved