EPA a DOE udělili cementárnám společnosti CEMEX USA cenu 2010 Energy Star®


Monterrey, Mexiko a Houston, TX, USA. 8. června 2010 - Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (NYSE: CX) dnes oznámila, že americká Agentura na ochranu životního prostředí (U.S. Environmental Protection Agency, EPA) a Ministerstvo energetiky Spojených států (U.S. Department of Energy, DOE) udělili třem z jejích cementáren ve Spojených státech cenu 2010 Energy Star® za vynikající výsledky v oblasti řízení spotřeby energie. Cenu 2010 Energy Star® získaly závody společnosti CEMEX USA ve městech Clinchfield (Georgie), Louisville (Kentucky) a Demopolis (Alabama).

„CEMEX je jedničkou v našem průmyslovém odvětví díky energetické efektivitě a práci v oblasti ochrany životního prostředí,“ řekl Gilberto Perez, prezident CEMEX USA. „Jsme poctěni, že naše tři závody znovu získaly tuto cenu od vlády Spojených států. Závazek společnosti CEMEX k udržitelné výrobě je zřejmý, naši zaměstnanci na závodech cílevědomě pracují. Dosahujeme výsledků a současné vyrábíme produkty té nejvyšší kvality, které přispívají k budování komunit a infrastruktury.“

Oceněny nejsou stavby, ale skutečné efektivní procesy výroby cementu a výkon každé z těchto cementáren společnosti CEMEX, které získaly značku Energy Star®. Zatím EPA a DOE udělili pro rok 2010 pouze pět cen Energy Star® cementárnám ve Spojených státech, přičemž závody společnosti CEMEX získaly tři z nich. CEMEX USA byl také nedávno oceněn cenou EPA Energy Star® Partner roku 2010 za svou práci na řízení své spotřeby energie a snižování emisí skleníkových plynů v celé firmě. Je to již druhý rok v řadě, kdy společnost získala ocenění Partner roku a v březnu převzala cenu na slavnostním předávání ve Washingtonu, D.C.

Cenu 2009 Energy Star® získaly závody společnosti CEMEX Clinchfield, Louisville, Demopolis a Wampum (Pensylvánie). V roce 2008 cenu získaly cementárny Clinchfield, Louisville, Wampum, Davenport (Kalifornie) a Knoxville (Tennessee) – to byl nejvyšší počet cementáren, jaký kdy byl ve Spojených státech vybrán z jakékoli jediné společnosti. Navíc závody CEMEX Clinchfield, Davenport a Louisville získaly cenu Energy Star® v roce 2007.

Během minulého roku závody provedly zkoušky systémů stlačeného vzduchu, aby odhalily možné netěsnosti, instalovaly účinnější motory, dokončily programy školení zaměstnanců v oblasti energetiky, vybavily osvětlovací systémy čidly pohybu, zvýšily používání povolených a schválených alternativních paliv, snížily prostoje vybavení, provedly kontroly procesů a audity pro snížení zbytečné spotřeby energie. Všechny tři závody zavedly opatření pro zlepšení svých výsledků v oblasti využívání energie.

Úspěch programu energetického řízení společnosti CEMEX lze přičítat podpoře vyššího vedení, sdílení nejlepších praktik, zapojování nových technologií a využívání externích zdrojů a nástrojů od Energy Star®. CEMEX USA je firemní partner programu Energy Star®, je jedním z jeho největších stoupenců a neúnavně pracuje na prosazování energetické efektivity v rámci společnosti CEMEX a celého průmyslového odvětví. CEMEX také spolupracoval se zákazníky, dodavateli a místními komunitami na zvýšení povědomí o energetické efektivitě a poselství Energy Star®. Program Energy Star® je společnou iniciativou EPA a DOE, která se zaměřuje na strategické řízení spotřeby energie a zdůrazňuje důležitost prokazování vůdcovství v oblasti ochrany životního prostředí pro příští generace.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved