Média

Evropská komise uzavřela antimonopolní řízení v Evropě


CEMEX, S.A.B. de C.V. ("CEMEX") (burzovní index NYSE: CX) oznámil dne 31. července 2015, že formální řízení zahájené Evropskou komisí dne 8. prosince 2010 proti CEMEXu a dalších společnostem týkající se protisoutěžního jednání v Rakousku, Belgii, České republice, Francii, Německu, Itálii, Lucembursku, Holandsku, Španělsku a Spojeném království Velké Británie, bylo uzavřeno Evropskou komisí. V důsledku toho společnost CEMEX není předmětem žádných sankcí ani pokut vyplývajících z těchto řízení.

CEMEX spolupracoval s Evropskou komisí po celou dobu procesu a i nadále přijímá veškerá opatření, aby působil v souladu se zákony a předpisy zemí, ve kterých působí.

###  

Více o CEMEXu

CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. Po sloučení se společností  Holcim provozuje CEMEX v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX v České republice zaměstnává více než 900 zaměstnanců a je držitelem ocenění ve studii o nejlepšího zaměstnavatele - Best Employers Česká republika 2014. CEMEX je držitelem certifikátů OHSAS 18001, EMS 14001 a ISO 9001, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity.

Kontaktní informace

 


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved