Média

Generátory větrné farmy Ventika stojí na betonových konstrukcích od CEMEXu


Projekt větrné farmy Ventika a Ventika II, který se má po svém uvedení do provozu stát jedním z nejdůležitějších projektů větrné energetiky v Mexiku, používá inovativní podpůrný systém vyrobený z vysokopevnostního betonu společnosti CEMEX namísto tradičních ocelových konstrukcí.
„Použili jsme specifický vysokopevnostní beton s nosností 600 kg/cm2. V Mexiku je tento typ betonu ojedinělý. Jeho vlastnosti umožňují vybudování konstrukcí, jež nahrazují běžné ocelové struktury,“ vysvětluje Ignacio Queril Milian, manažer projektu Ventika.

Klíčovým faktorem, který vedl k rozhodnutí použít místo oceli beton, byla výška. „Dosažení takových výšek u ocelových věží je nákladné a logisticky komplikované,“ dodal Milian.
Komplex Ventika tvoří dvě větrné farmy, které ročně ušetří emise - přes 600.000 tun CO2 tím, že transformují větrnou energii do elektrické. Tento komplex, který se nachází v severovýchodním Mexiku, 120 kilometrů východně od města Monterrey, tvoří 84 věží vysokých 120 metrů. Na vrcholu každé věže spočívá větrná turbína o váze přes 140 tun.
Projekt větrné farmy Ventika a Ventika II získal první místo v kategorii Industrial Building Development v XXIV. edici soutěže CEMEX Building Award a také zvláštní cenu za inovace ve stavebních technikách a postupech.

 

Pro zjednodušení realizace tohoto projektu firma DPH přizpůsobila průmyslový závod v nedalekém městě pro výrobu 1.084 segmentů, které byly poté přemístěny na místo výstavby. Montáž 84 větrných turbín začala na konci října 2014 a skončila o rok později instalací lopatek.
Díky těmto typům výrobků a procesním inovacím zaujímá CEMEX přední pozici v poskytování technických stavebních řešení, která uspokojují specifické potřeby široké škály klientů.

CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost.

Pro více informací o společnosti CEMEX navštivte stránky: www.cemex.com.
Sledujte nás na: facebook.com/cemex.cz, twitter.com/cemex a instagram.com/cemex.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved