Média

Hrdý lev fotbalového klubu Olympique Lyonnais z pemrlovaného betonu


Francouzský Lyon zahájil projekt obnovy a revitalizace města – začal novým fotbalovým stadionem Grand Stade, železniční tratí a nyní také novým tréninkovým a rezidenčním střediskem fotbalového klubu Olympique Lyonnais v Meyzieu. Toto středisko bylo pojmenováno OL Academie Groupama a má se stát kombinovaným tréninkovým zařízením pro francouzskou první ligu s šesti fotbalovými stadiony, tréninkovými budovami, restaurací, knihovnou a školícími místnostmi na celkové ploše 68 000 metrů čtverečních. Dokončeno má být za 6 měsíců.
Společnost CEMEX dodala různé druhy betonů pro stavební práce i pro umělecké ztvárnění fasády. Stěnu orientovanou kolmo ke vchodu zdobí rytina majestátního lva, kterého má klub ve znaku.
„Společnost CEMEX má více než jednu tvář. Víme, že dokážeme dodat produkty a materiály, které budou vyhovovat všem potřebám zákazníků, a moc nás baví, když naše produkty dávají umělcům příležitost a možnost tvořit,“ řekl Thierry Mosnier, ředitel společnosti CEMEX France. „S umělci a architekty jsme spolupracovali už v minulosti a doufáme, že tomu tak bude i v nadcházejících letech.“
Zvláštní umělecké dílo bylo dokončeno za šest dnů. Pracovali na něm dva lidé a jedná se výhradně o ruční práci – tvar lva ze znaku klubu Olympique Lyonnais vytvořili odstraněním vrstvy cementu za pomoci pneumatické pemrlice s vroubkovaným ostřím. Obrysy zvířete byly do betonu vyryty s pomocí šablon. Lví spáry byly vytvarovány dláty, takže bylo zapotřebí dávat velký pozor, aby se beton na okrajích siluety neodštípnul.
Kromě stavebního betonu na budovy vyrobila společnost CEMEX také beton pro pemrlování, na který byla použita zvlášť připravená směs speciálního architektonického betonu. Beton se lil v šedesáticentimetrových pásech do kovového bednění, které zabránilo vzniku puchýřů.
Díky kvalitě betonu společnosti CEMEX mohli umělci při tvorbě tohoto uměleckého díla, které je neodlučitelně spojeno s použitým materiálem, plně využít své dovednosti a naplno rozvinout svou představivost. To je další způsob, jak CEMEX pomáhá realizovat umělecké projekty.

CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost.

Pro více informací o společnosti CEMEX navštivte stránky: www.cemex.com.
Sledujte nás na: facebook.com/cemex.cz, twitter.com/cemex a instagram.com/cemex.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved