Média

Mexická vláda ocenila CEMEX za úsilí při ochraně životního prostředí


Monterrey, Mexiko, 31. srpna 2016

Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (“CEMEX”) (NYSE: CX) dnes oznámila, že jí Mexický úřad pro životní prostředí a přírodní zdroje udělil čestné uznání v rámci Národní ceny za zásluhy v oblasti ekologie za rok 2016. Jedná se o nejdůležitější ocenění za ochranu životního prostředí, které se v této zemi uděluje, společnost CEMEX toto uznání dostala za své úsilí při ochraně a obnově životního prostředí v rámci programu na ochranu přírody El Carmen.  
Společnost CEMEX si toto ocenění v kategorii firem zasloužila tím, jak přispívá k obnovování a ochraně životního prostředí a zvyšování populace ohrožených druhů, jako jsou například ovce tlustorohá, vidloroh americký a orel skalní. Díky záchranným iniciativám programu El Carmen    se významně zvýšily i populace dalších druhů – jelence (O. h. eremicus), jelence běloocasého a medvěda baribala – největší populace tohoto druhu medvěda v Mexiku.
„Na toto ocenění jsme velmi hrdí. Je to povzbuzení, abychom pokračovali v práci a podíleli se na záchraně mimořádné biodiverzity na naší planetě,“ uvedl Fernando A. Gonzales, generální ředitel společnosti CEMEX. „Naše patnáct let trvající podpora programu El Carmen podtrhuje, jak je udržitelnost pro strategii firmy důležitá.“
Program El Carmen na ochranu přírody podporovaný společností CEMEX letos slaví patnácté výročí, jeho cílem je zachování jedinečné biodiverzity v rozsáhlém přírodním areálu, který se rozkládá v mexickém státu Coahuila a americkém Texasu, aby se ze zdejší přírody mohla těšit naše generace i generace budoucí. Areál rezervace El Carmen zahrnuje více než 140 000 hektarů a z hlediska biodiverzity je jedním z nejbohatších oblastí v Severní Americe a také patří mezi pět nejdůležitějších ekosystémů s divokou přírodou na světě.

###

O CEMEXU
CEMEX je globální společnost na poli stavebních materiálů, která dodává vysoce kvalitní produkty a spolehlivé služby zákazníkům a komunitám ve vice než 50 zemích. Společnost CEMEX, která oslavila své 110. výročí, má bohatou historii a hluboké zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, se zvyšováním efektivity a podporou udržitelné budoucnosti.
Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. Po sloučení se společností  Holcim provozuje CEMEX v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX zaměstnává cca tisíc zaměstnanců v České republice a 20 zaměstnanců na Slovensku. CEMEX je držitelem certifikátů, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. Všechny betonárny CEMEX, cementárna, cementová mlýnice, lomy a štěrkovny v ČR mají certifikáty ISO 9001:2009, ISO 14001:2005 a OHSAS 18001:2008.
CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity. CEMEX intenzivně spolupracuje s členy BirdLife International především v České republice, Španělsku, Velké Británii, Francii, USA, Malajsii, Mexiku a Dominikánské republice.
Více informací o CEMEXu lze nalézt na internetové adrese: www.cemex.cz a www.cemex.com

Kontakty pro média:Jorge Pérez, Tel: +52 (81) 8888-4334, mr@cemex.com


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved