Nadační fond pomůže dobročinným projektům

Existuje množství termínů a jazykových obměn pro vyjádření daru. Může jít o filantropa, donora, dárce, mecenáše nebo sponzora. Jedni podporují umění, druzí sport, jiní vědu nebo církevní aktivity. Společnosti zakládají nadační fondy. Je vcelku jedno, jak se tato činnost nazývá, ale všechny spojuje společné úsilí nezištně pomáhat druhým.


Praha, 24. února 2011 – Společnost CEMEX vystupuje jako dobrý soused, a proto spustila nadační fond Budujeme budoucnost. Posláním nadačního fondu je nabídnout pomocnou ruku těm, kteří ji potřebují. První kolo přijímání žádostí bude probíhat do 16. dubna na internetových stránkách fondu.

CEMEX, výrobce surovin a souvisejících výrobků si uvědomujeme své zásahy do přírody, ale také svou úlohu dodavatele pro stavební průmysl. Proto se snažíme využívat přírodní zdroje co nejšetrněji a co nejvíc chránit přírodu. Při rekultivaci oblastí po ukončení těžby kameniva dodržujeme všechna zákonná nařízení a požadavky - a často děláme víc, abychom splnili svá vlastní náročná kritéria. Zároveň jsme si vědomi toho, že každá škola, obec či jiná organizace se může jednou dostat do nepříjemné situace, kdy potřebuje finanční pomoc pro podporu projektu, který je užitečný nám lidem, zvířatům a rostlinám.

Posláním podporovaných projektů je rozvíjet vzdělávání, výzkum a vývoj, chránit životní prostředí a její biodiverzitu, rozvíjet bydlení a infrastrukturu a podporovat kulturní a sportovní aktivity v regionech, kde CEMEX působí. Českou republiku častokrát sužují povodně, které ničí vše co jim přijde do cesty. Nadační fond společnosti CEMEX je v takové chvíli připraven pomoct.

Při dalším rozvoji svého podnikání spoléháme na následující zásadu: plnit požadavky současnosti a přitom zajistit, aby budoucí generace byly schopny uspokojovat své potřeby. K zajištění trvalého rozvoje společnosti se zaměřujeme jak na ekonomické tak na ekologické a sociální aspekty. Je to jediný způsob, kterým můžeme naši společnost, která v roce 2006 oslavila 100. výročí svého založení, připravit na dalších úspěšných sto let. Této vizi odpovídá i název nadačního fondu – Budujeme budoucnost.

Všechny informace o nadačním fondu, o tom jak získat finanční granty i nefinanční podporu, najdete na internetových stránkách www.budujemebudoucnost.cz.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved