Média

Nejdelší barový pult v Bayreuthu byl vyroben z pohledového betonu


Pivovar Gebrüder Maisel v Německu otevřel restauraci, jejíž koncepce a design jsou velmi inovátorské. Pro barový pult restaurace „Liebesbier“, což německy znamená „milované pivo“, byl jako ústřední designový prvek zvolen speciální vysokopevnostní beton společnosti CEMEX.
Nová restaurace Liebesbier je pro návštěvníky historického pivovaru Gebrüder Maisel v severobavorském městě Bayreuth skutečným požitkem. Liebesbier, s pivovarnickým workshopem, otevřeným pekařstvím a vlastním lihovarem, dává hostům možnost ochutnat rozmanitou nabídku 115 piv. Pivo se čepuje z 21 píp po celé délce baru dlouhého 25 metrů, který je nejdelší ve městě. Unikátní základnu baru navíc tvoří pohledový beton společnosti CEMEX.
„Abychom u pohledového betonu dosáhli těch nejlepších výsledků při reprodukci textury bednění a splnili požadavky našeho zákazníka, CEMEX vytvořil recepturu snadno zhutnitelného betonu,“ vysvětluje Karsten Schubert, Senior Manager pro výrobní technologie v německé divizi transportního betonu společnosti CEMEX.
Tento zvláštní beton patří do skupiny snadno zhutnitelných betonů, které CEMEX v Německu nabízí. Má vysokou odolnost proti průniku vody, a proto je ideální pro stavební projekty vyžadující voděodolné komponenty. Má také další výhody, díky nimž je pro Liebesbier skvělou volbou: vyznačuje se vysokým obsahem jemných částic a dobrou tekutostí.
Tyto vlastnosti byly rovněž důležité pro uspokojení požadavku klienta z hlediska designu. Cílem bylo vytvořit povrch betonu bez prohlubní, s hrubou texturou dřevěných prken, která byla vytvořena pomocí bednění. Nápisy a symboly byly do povrchu vytlačeny jako negativní plochy pomocí matric vložených do bednění. Vybraný beton měl být dostatečně odolný, aby po odstranění vložených matric nedošlo k ulomení hran.
Schubert dodává, že „tohoto výsledku mohlo být dosaženo pouze díky tekutému vysokopevnostnímu betonu, který byl pro tuto aplikaci speciálně upraven. Úzká koordinace se staviteli bednění a zpracovateli před betonáží přinesla požadovaný výsledek odpovídající požadavku klienta: manažer stavebního projektu, Peter Glenk ze společnosti Arthur Ingenieure GmbH, byl nadšen naším výrobkem, jeho možnostmi, dodávkou i produktovým poradenstvím.“
Kromě speciálního betonu dodal CEMEX na projekt Liebesbier také asi 1.500 m3 různých stavebních betonů. Interní stavební oddělení pivovaru použilo tyto betony na pohledové zpevnění a modernizaci na mnoha místech historické budovy pivovaru.

CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost.

Pro více informací o společnosti CEMEX navštivte stránky: www.cemex.com.
Sledujte nás na: facebook.com/cemex.cz, twitter.com/cemex a instagram.com/cemex.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved