Média

Obchod uzavřen: CEMEX koupil Holcim

Vznikl český gigant ve výrobě stavebních hmot 


PRACHOVICE, 5. ledna 2015 – Vrcholový management společnosti CEMEX dnes odpoledne podepsal smlouvu o převzetí všech aktivit společností skupiny Holcim v České republice. S účinností od dnešního dne přecházejí všechny provozy i zaměstnanci pod značku CEMEX. Podle odborníků se jedná o největší očekávanou fúzi nového roku.

Nová skupina ponese název mexického vlastníka CEMEX, její sídlo zůstává v Praze. Od sloučení CEMEX očekává zdvojnásobení tržeb i zisku. „Společně budeme silnější, soběstačnější a odolnější vůči výkyvům trhu. Naším hlavním cílem je maximální integrace,“ říká generální ředitel skupiny CEMEX Peter Dajko a dodává: „Odhaduji, že díky spojení s Holcimem budeme v objemech prodejů druhým největším výrobcem betonu a třetím největším výrobcem cementu v Česku. Na trhu s kamenivem se staneme čtyřkou.“

Spojením obou firem má vzniknout skupina s obratem cca 4 mld. Kč. Parametry obchodu komentuje Miroslav Bratrych, vedoucí partner Poradenských služeb společnosti PwC, která při transakci asistovala společnosti CEMEX: „Spojení společností CEMEX a Holcim je největší fúzí na českém stavebním trhu za posledních několik let. Transakce takové velikosti budou v nejbližší době v tomto sektoru spíše výjimečné.“ Pod značku CEMEX přecházejí také dceřiné společnosti Holcimu, a to dopravní společnost Transplus a společnost na zpracování odpadů Ecorec Česko.


Kontakty pro interview:
Peter Dajko, Country Director – CEMEX Czech Republic, Tel.: 724 792 411, petr.dajko@cemex.com
Karel Köszegi, Strategic Planning Manager – CEMEX Czech Republic, Tel.: 775 870 561,  karel.koszegi@cemex.com

Kontakt pro média:

Kristýna Kuncová, Communication Specialist Senior – CEMEX Czech Republic, Tel.: 776 376 548, kristyna.kuncova@cemex.com  

###

CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích.
V České republice CEMEX (po sloučení s Holcimem) provozuje 76 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici
a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX v České republice zaměstnává 934 zaměstnanců a je držitelem ocenění ve studii o nejlepšího zaměstnavatele - Best Employers Česká republika 2014.

CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity.
V České republice působí mexická společnost od roku 2005. V dubnu 2013 vstoupil CEMEX na slovenský trh, kde provozuje 3 kamenolomy.

Více informací o CEMEXu lze nalézt na internetové adrese: www.cemex.cz a www.cemex.com


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved