Média

Poskytujeme udržitelné produkty, řešení a služby


Materiály společnosti CEMEX podle Design™ nabízí nový přístup, který zahrnuje výrobní proces hotových směsí, který usnadňuje dodávání inovativních betonových technologií a stavebních řešení našim zákazníkům.
Produktový vývoj je ve společnosti CEMEX podporován skupinou specialistů a výzkumných pracovníků z různých oborů, počínaje materiálovými odborníky a konče obchodními stratégy či antropology, čili jedinečnou směsí talentů, které společnosti CEMEX umožňují zavádět do jejích technologií další dimenze.
Naši odborníci z celého světa, vedeni společností CEMEX Research Group AG sídlící ve Švýcarsku, mají znalosti a zkušenosti, které společnosti CEMEX umožňují nabízet různé špičkové produkty a řešení, které dokážou čelit i těm nejtěžším výzvám v oblasti urbanizace. Kromě jiných výhod naše betonová řešení pomáhají zlepšovat využívání půdy, vodohospodářství a energetickou účinnost, stejně jako pomáhají zmírňovat vlivy zamoření hlukem a snižovat uhlíkovou stopu budov.
V roce 2015 společnost CEMEX investovala více než 41 milionů USD do výzkumu a vývoje (R&D), s cílem najít nová konstrukční řešení a produkty, které by dokázaly reagovat na výzvy v oblasti urbanizace a změny klimatu. Ve stejném roce naše portfolio betonových produktů s vynikajícími vlastnostmi v oblasti udržitelnosti tvořilo okolo 33 % z našich příjmů za hotové produkty. Zde je pár příkladů:
Oak House School, Barcelona, ŠpanělskoInsularis představuje všestrannost betonu
Díky své nízké hmotnosti a vysoké tepelné výkonnosti se stal výrobek Insularis  společnosti CEMEX vítěznou kombinací pro projekt Ataraxia ve městě Tours ve Francii. Výstavba této prestižní společné budovy splnila podmínky tepelné regulace dle směrnice RT 2012, a stejně tak uspěla díky tomu, že dosáhla konečného architektonického vzhledu předpokládaného v samotném návrhu.
Bílá technologie Insularis byla použita rovněž na budově moderní školy Oak House School v Barceloně ve Španělsku. Podařilo se zde dosáhnout požadovaného estetického povrchového vzhledu a zároveň byla zvýšena její tepelná izolace.
Technologie Hidratium zlepšila inovativní design kostela v KolumbiiKaple Santa Maria
Stavbaři, kteří stavěli kapli Santa María de los Caballeros v kolumbijské Bogotě, se rozhodli využít technologie Hidratium společnosti CEMEX, aby dosáhli charakteristických designových prvků tak, jak si je představoval sám architekt. Tato inovativní technologie pomáhá udržovat vhodnou úroveň vlhkosti, jelikož snižuje odpařování vody o cca 80 %, a zároveň udržuje jednotný barevný odstín betonu a zvýrazňuje finální texturu. Náš jedinečný hotový beton Hidratium se samovytvrzovacími vlastnostmi pronikl i na jiné trhy, a to včetně Mexika, Francie, České republiky a Německa.

 

Zlepšení veřejné bezpečnosti díky produktu Promptis
Rychle tvrdnoucí betonové řešení s kontrolovanou zpracovatelností Promptis (čas ke zpracování přinejmenším 90 minut), bylo vybráno pro významný projekt na opravu silnic na Filipínách. Pro rekonstrukci EDSA, tj. jedné z nejrušnějších tepen v této zemi, bylo vybráno inovativní 24hodinové řešení pro povrchovou úpravu vozovky Promptis, které umožnilo znovuotevření této cesty mnohem rychleji než v případě použití konvenčních hotových betonů. Technologie Promptis činí z tohoto produktu ideální volbu pro jednodenní betonové aplikace pro práce na veřejných silnicích.
Tento článek je zkrácenou verzí úryvku z naší Zprávy o udržitelném rozvoji za rok 2015. Podrobněji si tuto zprávu můžete přečíst zde.

O CEMEXu
CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. Po sloučení se společností  Holcim provozuje CEMEX v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX zaměstnává cca tisíc zaměstnanců v České republice a 20 zaměstnanců na Slovensku. CEMEX je držitelem certifikátů, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. Všechny betonárny CEMEX mají certifikáty ISO 9001:2009, ISO 14001:2005 a OHSAS 18001:2008. Cementárna, cementová mlýnice, lomy a štěrkovny v ČR mají certifikaci ISO – 9001:2008, 14001:2004 a 18001:2007.
CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity. CEMEX intenzivně spolupracuje s členy BirdLife International především v České republice, Španělsku, Velké Británii, Francii, USA, Malajsii, Mexiku a Dominikánské republice.
Více informací o CEMEXu lze nalézt na internetové adrese: www.cemex.cz a www.cemex.com

 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved