Média

Přijďte na květnový Den Země na štěrkovnu Spytihněv (Zlínsko)

CEMEX pořádá 12. května od 13 hod. květnový Den Země na štěrkovně Spytihněv. Vezměte rodinu a přijeďte se podívat - připravili jsme pro vás zajímavý program!

Vezměte vaše blízké a přijďte na tradiční květnovou oslavu Dne Země, jejíž 7. ročník se uskuteční v sobotu 12. května 2018 od 13 hodin na naší štěrkovně Spytihněv (Zlínský kraj).

Cílem akce Den Země je seznámit občany s rekultivací těžebních ploch. Rekultivace přispívá k obnovení charakteru původní krajiny. Díky procesu rekultivace vzniknou v areálu nové břehy, výsadby stromů a keřů, vodní prostory pro rybolov, rekreaci a koupání, klidové ostrovní a poloostrovní plochy k hnízdění ptactva a jiných živočichů. Již nyní však lokalita vytváří podmínky pro pestrý rozvoj živočichů a rostlin, a to i těch vzácných druhů.

Hlavním tématem letošního ročníku je ekologie. V tomto tematickém pojetí budou všechny hry a soutěže pro děti, součástí budou také oblíbená bobří stazka a kovová Zoo. Pozadu nezůstane ani bezpečnost, jedna z našich firemních hodnot. Můžete se těšit na ukázku zásahu dobrovolného hasičského sboru (SDH) Spytihněv. Také si jistě užijete vystoupení kapely OUT NOW HERE, kromě toho se kulturně předvedou pěvecké a taneční soubory dětí z Domu dětí a mládeže Matýsek. Na malé návštěvníky bude čekat malování na obličej a spousta zábavných a poznávacích her, ze kterých si odnesou dárek v podobě čepice s reflexním logem Dne Země. Dospělé jistě potěší dobroty z grilu nebo pivo a mošt.

Předběžný program: 13:00 oficiální zahájení 13:30 otevření hracích stanovišť 14:00 Vystoupení DDM Matýsek 15:00 ukázky zásahů SDH Spytihněv 16:00 Vystoupení kapely OUT NOW HERE 

Doprava: Do areálu vás pohodlně dopraví vláček, který pojede v 11:30 a 13:45 od CEMEXu v Napajedlích (Masarykovo nám 207) přes Topolnou na štěrkovnu ve Spytihněvi. Zpět vláček odjíždí v 16:00 a v 17:00. Na místo vede cyklostezka, takže můžete vyrazit s rodinou nebo přáteli také na kole.

CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost. Pro více informací o společnosti CEMEX navštivte stránky: www.cemex.com. Sledujte nás na: facebook.com/cemex.cz, twitter.com/cemex a instagram.com/cemex.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved