Média

Řešení společnosti CEMEX vylepšují jeden z nejrušnějších přístavů v USA


Houstonský plavební kanál je hlavní námořní obchodní cestou mezi houstonskými terminály a Mexickým zálivem.CEMEX ve Spojených státech nedávno přispěl k vylepšení Houstonského námořního kanálu, který je hlavní námořní trasou mezi houstonskými terminály a Mexickým zálivem. Pro projekt, který má posílit konstrukci jednoho z nejdůležitějších ekonomických aktiv města Houston, CEMEX dodal speciální beton a logistické řešení.
Houstonský plavební kanál jako jeden z nejrušnějších přístavů Spojených států prošel mnoha vylepšeními. CEMEX poprvé spolupracoval na jednom z nich v roce 2010, když pomohl zajistit ochranu elektrické věže před občasnými nárazy lodí.  Provizorní bariéry vyrobené z 30 m3 betonu společnosti CEMEX fungovaly tak dobře, že se majitelé věže v roce 2015 rozhodli investovat do odolnějšího a trvanlivějšího řešení.
Na tento speciální bariérový systém bylo zapotřebí 500 m3 betonu rozdělených do šesti lití. Šest kamionů dvakrát denně, dva dny v týdnu. CEMEX musel své autodomíchávače dopravovat na místo lití uprostřed námořního kanálu pomocí člunů.
Cesta na místo lití trvající hodinu a půl také představovala výzvu z hlediska navržení směsi, kterou by bylo možné po tak dlouhou dobu přepravovat, aniž by ztratila parametry rozlití. Navržená betonová směs zajistila týmu časovou rezervu až 7 hodin do ztuhnutí betonu, a přispěla tak k pohodlnému dokončení lití.
Díky rozsáhlému plánování ve spolupráci se zákazníkem se týmům podařilo dokončit každé lití bez zádrhelu. „Klíčem k úspěchu našeho týmu u tohoto projektu byla orientace na zákazníka. Jsme hrdí, že jsme tento unikátní a náročný projekt dokončili bezpečně a úspěšně,“ řekl Scott Ducoff, regionální prezident pro Texas a Nové Mexiko v CEMEX USA.

###

CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost. 

Pro více informací o společnosti CEMEX navštivte stránky: www.cemex.com.
Sledujte nás na: facebook.com/cemex.cz, twitter.com/cemex a instagram.com/cemex.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved