Média

Rodinný den CEMEX si malí i větší piráti moc užili


PRACHOVICE, 14. června 2017 – Areál cementárny CEMEX v Prachovicích patřil v sobotu 10. června zaměstnancům a jejich rodinám. Konal se zde totiž již tradiční Family day neboli Rodinný den CEMEX. Všechny aktivity letošního setkání zaměstnanců a jejích rodin spojovalo atraktivní pirátské téma. Užít si příjemnou sobotu dorazila téměř tisícovka návštěvníků, z nichž velkou část tvořili právě malí i větší piráti v povedených kostýmech

Family day s názvem „Honba za prachovickým pokladem“ zahájil v 10 hodin moderátor v kostýmu filmového piráta Jacka Sparrowa. Poté se ujal slova ředitel cementárny Karol Czubara, aby návštěvníky na akci přivítal a odstartoval také bohatý program. Hosty poté zaujala ukázka dravců z obory ve Žlebech nebo na pohled atraktivní průjezd stovky motorek JAWA & ČZ, maluchů a traktorů areálem. Akci zpestřila komentovaná ukázka malých hasičů HZS Prachovice. Zaměstnanci a jejích rodinní příslušnici mohli využít nabídku moderovaných exkurzí a navštívit areál cementárny a spol. EcoWasteenergy s.r.o. 


Dětem byl určen bohatý pirátský program s kvízy a soutěžemi. Mohly se vyřádit na pirátské skluzavce nebo na šlapacích kárách, vyzkoušet simulátor páky pirátů nebo surf simulátor, prohlédnout si mini zoo a výstavu techniky s názvem „Exkurze po ostrově“ nebo se nechat ozdobit tetováním či obrázkem na obličej. 

V autobusech i na stanovištích čekaly malé návštěvníky znalostní a dovednostní soutěže, například ve skládání puzzle, uzlování, skákání v pytlích CEMEX nebo střelbě z děla. Milovníkům tvoření byla určena ta stanoviště, kde děti vyráběly pirátské vlajky, placky, lodičky nebo vybarvovaly pravé pirátské omalovánky. V závěru odpoledne pak byli vyhlášeni nejlepší účastníci soutěžního klání, a navíc odměněny nejlepší pirátské masky. I když ráno v Prachovicích pršelo, počasí se nakonec umoudřilo a všichni si akci jako každý rok pořádně užili.


###

Poznámky pro editory
CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. V České republice CEMEX působí od roku 2005 a provozuje 74 betonáren, 11 štěrkoven, 6 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX zaměstnává cca tisíc zaměstnanců v České republice a 20 zaměstnanců na Slovensku. CEMEX je držitelem certifikátů, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. Všechny betonárny CEMEX mají certifikáty ISO 9001:2009, ISO 14001:2005 a OHSAS 18001:2008. Cementárna, cementová mlýnice, lomy a štěrkovny v ČR mají certifikaci ISO – 9001:2008, 14001:2004 a 18001:2007.


CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity. CEMEX intenzivně spolupracuje s členy BirdLife International především v České republice, Španělsku, Velké Británii, Francii, USA, Malajsii, Mexiku a Dominikánské republice.

Více informací o CEMEXu lze nalézt na internetové adrese: www.cemex.cz a www.cemex.comKontakt pro média: 
Vesselin Barliev, Communication and Public Affairs Manager – CEMEX Czech Republic, s.r.o. 
Tel.: 602 174 646, vesselin.barliev@cemex.com

 

 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved