Média

Zemřel generální ředitel a předseda představenstva Lorenzo H. Zambrano


Monterrey, Mexiko 13. 5. 2014 - CEMEX, S.A.B. de C. V. (“CEMEX") (NYSE: CX ") informoval, že pan Lorenzo H. Zambrano, předseda představenstva a generální ředitel společnosti CEMEX, zemřel včera 12. května během své obchodní cesty ve městě Madrid. Provoz a řízení společnosti CEMEX bude pokračovat jako obvykle. V nadcházejících dnech se sejde představenstvo společnosti CEMEX, aby přijmulo příslušná rozhodnutí a opatření.

 

 

BIOGRAFIE

Pan Zambrano nastoupil do společnosti CEMEX v roce 1968. Během své kariéry prošel všemi provozními oblastmi našeho podniku. Než byl v roce 1981 jmenován provozním ředitelem, zastával v CEMEXu několik funkcí. V roce 1985 byl pan Zambrano jmenován generálním ředitelem a v roce 1995 byl jmenován předsedou představenstva. Pan Zambrano byl absolventem technologického institutu Instituto Tecnológico y de Estudios Superiores de Monterrey, A.C. (ITESM), získal titul v oboru strojírenství a správy a titul M.B.A. ze Stanfordské univerzity.

Pan Zambrano byl členem našeho představenstva od roku 1979 a jeho předsedou od roku 1995. Byl členem představenstva společnosti Cementos Chihuahua, IBM, Enseñanza e Investigación Superior, A.C. a muzea současného umění Museo de Arte Contemporáneo de Monterrey A.C. (MARCO). Pan Zambrano byl také až do července 2005 členem rady předsedajících ve společnosti Daimler Chrysler AG, do roku 2006 členem poradního výboru Stanford University’s Graduate School of Business, do roku 2007 členem představenstva společnosti Vitro, S.A.B. de C.V., do roku 2008 členem představenstva společnosti Alfa, S.A.B. de C.V., do dubna 2009 členem představenstva společnosti Grupo Televisa, S.A.B. a Banamex a do roku 2011 členem představenstva společnosti Fomento Económico Mexicano S.A.B. de C.V. (FEMSA) a členem mezinárodního poradního výboru společnosti Citigroup a až do února 2012 zastával funkci předsedy představenstva společnosti Enseñanza e Investigación Superior, A.C., která řídí ITESM.

Jako uznání za své úspěchy v podnikání a dobročinnost získal pan Zambrano několik cen a uznání, včetně ceny Woodrow Wilson Award for Corporate Citizenship  od Woodrow Wilson Center, Gold Medal Distinguished Service Award od America’s Society a ceny Alumni Association’s Ernest C. Arbuckle Award od Stanford University’s Graduate School of Business.

### 

CEMEX je přední celosvětový výrobce a dodavatel betonových směsí, cementu, kameniva, přísad a dalších stavebních materiálů. Poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a komunitám ve více než 50 zemích. V České republice CEMEX provozuje 60 betonáren, 7 štěrkoven, 6 kamenolomů a cementovou mlýnici.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved