Společnost CEMEX a její zaměstnanci shromáždili 750.000 USD na pomoc Haiti


Monterrey, Mexiko, 10. února 2010 - Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (NYSE: CX), dnes oznámila, že shromáždila přibližně 750.000 USD na příspěvcích na podporu pomoci Haiti, a to díky darům od více než 2500 zaměstnanců v 29 zemích. Po tragickém zemětřesení z minulého měsíce CEMEX navíc poskytl místní podporu a humanitární pomoc.

Společnost CEMEX založila fond, kam mohou její zaměstnanci z celého světa zasílat dobrovolné příspěvky, přičemž ke každému příspěvku samotná společnost CEMEX přispěje v poměru 2:1. Získané prostředky budou směřovat na podporu zaměstnanců společnosti, jejich rodin a okolních komunit a na výstavbu domů pro lidi postižené zemětřesením.

CEMEX má na Haiti 115 zaměstnanců. Krátce po katastrofě společnost dodala tři zásilky základního zboží z Mexika a Dominikánské republiky. Humanitární pomoc doposud sestávala z potravin, domácích potřeb, léků a lékařské péče. CEMEX dal navíc záchranným týmům k dispozici svou těžkou techniku na Haiti na pomoc v jejich úsilí. CEMEX také vypravil svou loď „Marianela“ s dodávkou 90 tun přímé pomoci zaslané z Mexika, která byla shromážděna společností CEMEX a jejími zákazníky.

Se třemi terminály pro dovoz cementu, z nichž dva se nacházejí v oblasti Port-au-Prince, a s distribuční sítí se 180 centry je CEMEX jedním z předních dodavatelů cementu na Haiti. Jeho zařízení utrpěla minimální škody a oba terminály v Port-au-Prince znovu zahájí provoz, jakmile se obnoví stavební činnost. Prostřednictvím své provozní sítě v Severní a Jižní Americe včetně zařízení v Dominikánské republice společnost dodává a bude i nadále dodávat své produkty na haitský trh. CEMEX plánuje i nadále přispívat k obnově Haiti včetně rozšíření sociálních programů vlastní výstavby zaměřených na budování domovů pro rodiny s nízkými příjmy.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved