Společnost CEMEX oznamuje změny ve vyšším vedení


Monterrey, Mexiko, 9. února 2010 - Společnost CEMEX, S.A.B. de C.V. (NYSE: CX), dnes oznámila změny ve svém týmu vyššího vedení.

Fernando A. Gonzalez byl jmenován výkonným viceprezidentem pro plánování a finance. Pan Gonzalez, který ve společnosti CEMEX zastával nejrůznější vedoucí pozice od roku 1989 a je členem Výkonného výboru společnosti od roku 2003, bude zodpovědný za všechny strategické a rozvojové funkce společnosti včetně jejích vztahů s kapitálovými trhy.

Společnost CEMEX také oznámila odchod do důchodu Hectora Mediny, výkonného viceprezidenta pro finanční a právní otázky, a Armanda J. Garcii, výkonného viceprezidenta pro technologii, energie a udržitelnost. Pan Medina a pan Garcia byli oba součástí programu pro předčasný odchod do důchodu pro představitele vyššího vedení. Pan Garcia zůstává členem představenstva společnosti, kde působí od roku 1983.

V důsledku těchto změn se přímými podřízenými pana Lorenza H. Zambrana, předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti CEMEX, stávají následující výkonní ředitelé:

  • Francisco Garza, prezident, Severní a Jižní Amerika;
  • Fernando A. Gonzalez, výkonný viceprezident pro plánování a finance;
  • Juan Romero, prezident, Evropa, Střední východ, Afrika a Asie;
  • Victor Romo, výkonný viceprezident, správa.

„Jedním z hlavních úkolů Fernanda Gonzaleze v jeho nové roli je implementovat finanční strategii, kterou jsme zavedli v minulém roce,“ řekl pan Zambrano. „Má rozsáhlé provozní, strategické a finanční zkušenosti a bude jednou z klíčových osob, které naší společnosti pomohou plně využít nadcházejícího zotavení na našich trzích.“

Pan Gonzalez, který naposledy působil jako výkonný viceprezident pro plánování a rozvoj, předtím vedl pobočky společnosti CEMEX v Evropě, na Středním východě, v Africe, Asii, Jižní Americe a Austrálii.

Tyto změny ve vedení vstupují v platnost od 1. března 2010.

CEMEX je rostoucí globální společností zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost. Další informace naleznete na adrese www.cemex.com.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved