Média

Společnost CEMEX se podílí na konstrukci haly Golden 1 Center v Sakramentu, Kalifornii

Tato moderní hala má být novým domovem týmu NBA Sacramento Kings.

Sakramento právě zažívá nárůst místní ekonomiky díky konstrukci Golden 1 centra pro devatenáct tisíc diváků a v hodnotě 477 milionů dolarů, kterou bude tým Sacramento Kings brzy nazývat domovem. Tato hala bude interaktivní a moderní budovou, která využívá pokročilé architektury technologie Wi-Fi a senzorů, aby zajistila připojení. Tradice v používání vysoce kvalitních stavebních materiálů a nepřetržitý servis při stavbě víceúčelových zábavních zařízení dělají z CEMEXu jednu z nejdůležitějších stavebních firem v hlavním městě Kalifornie.

„Společnosti CEMEX se podařilo splnit vysoko kladené nároky na kvalitu. Vyvinuli jsme speciální rychletuhnoucí betonovou směs, kterou tady nebyl nikdo jiný schopen poskytnout. Také jsme byli jedinou dostupnou společností, která byla schopna splnit náročný časový plán,“ říká Tony Skulick, viceprezident společnosti CEMEX pro Spojené státy a generální manažer pro Sakramento.

Hala Golden 1 Center, jejíž dokončení je plánováno na říjen 2016, už nyní zaměstnává přes 2000 dělníků v centru Sakramenta, oblasti žíznící po revitalizaci. Šestnácti patrový hotel je právě v konstrukci, 16 žádostí o stavbu vysokopodlažních domů čeká na vyřízení a 10 tisíc obytných jednotek je plánováno do roku 2022.  Vývoj v této oblasti rovněž přináší další daně z prodeje, inženýrských sítí a nemovitostí, které podporují významné městské služby.

„Naši zákazníci jsou v každém projektu to hlavní. Zaměřujeme se na pomáhání klientům při vytváření toho nejlepšího možného zařízení tím, že jim poskytujeme kvalitní materiály a spolehlivou zákaznickou podporu. Je nám potěšením být součástí projektu, ze kterého nebudou mít užitek pouze sportovní fanoušci, ale i místní ekonomika a společnost jako celek,“ říká Karl Watson mladší, prezident společnosti CEMEX pro Spojené státy.

Tato hala je jedním z největších stavebních projektů v hlavním městě Kalifornie za poslední desetiletí. Fáze odlití betonových prvků – míst na sezení, která jsou podobná lavičkám – už je skoro hotovo v horní části hlediště a nalití betonu uvnitř haly, jako jsou schody, patra, podlahy a zdi, je dokončeno.

„Tento projekt čelil mnoha výzvám. Nalévání velkého množství betonu, které muselo být prováděno souvisle, a nemohli jsme zastavit uprostřed nalévání, takže bylo klíčové, aby nám CEMEX poskytl beton v takové míře, v jaké bylo potřeba, a tehdy, když bylo potřeba. CEMEX byl vždy flexibilní v pracovní době a vždy dodávali podle plánu tak, jak jsme to potřebovali. Ať už to bylo v noci, o víkendech, přes den, kdykoliv," říká Rick Rice, starší projektový manažer pro firmu „Urata and Sons Concrete“.

„Uzavření smlouvy s CEMEXem nám opravdu pomohlo zařídit lepší budoucnost pro Sakramento a jsem velmi pyšný, že toho mohu být součástí,“ říká Jim Grimes, majitel „Concrete North.“ CEMEX poskytoval beton pro různé sportovní haly všude ve světě, včetně fotbalového stadionu Arena de Amazonia v Brazílii, PGE Arena stadionu v Polsku, Aviva stadionu v IRsku, Coface arény v Německu a mnoha dalších.


CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved