Média

Statutární orgány společností skupiny CEMEX


PRAHA, 13. ŘÍJNA 2015. Ve skupině CEMEX došlo k částečné změně členů statutárních orgánů. Peter Dajko nadále zůstává jednatelem společností CEMEX Czech Republic s.r.o., ecorec Česko s.r.o. a CEMEX Malešice, s.r.o. a i nadále zastupuje společnost CEMEX Czech Republic s.r.o. při výkonu funkce komplementáře ve dvou komanditních společnostech – CEMEX Sand k.s. a CEMEX Cement k.s.  
Davida Groha a Vladimíra Hermana ve funkci jednatelů společnosti CEMEX Czech Republic s.r.o. nahradili Karel Köszegi a Hermann Dietrich, kteří rovněž zastupují  společnost CEMEX Czech Republic s.r.o. při výkonu funkce komplementáře ve dvou komanditních společnostech – CEMEX Sand, k.s. a CEMEX Cement, k.s.

Peter Dajko (44) je generálním ředitelem skupiny CEMEX od roku 2011. Nastoupil do CEMEXu v roce 2007 na post Ředitele strategického plánování a posléze pracoval ve funkci Viceprezidenta pro materiály. Před nástupem do společnosti CEMEX působil v oblasti consultingu a private equity jako projektový manažer. V roce 2005 získal titul Master of Business Administration na francouzské univerzitě ESCEM a na Rochester Institute of Technology. V České republice je Peter Dajko jednatelem společností CEMEX Czech Republic s.r.o., ecorec Česko s.r.o. a CEMEX Malešice s.r.o. a zároveň zastupuje společnost CEMEX Czech Republic, s.r.o. při výkonu funkce komplementáře ve společnostech CEMEX Sand k.s. a CEMEX Cement k.s.

 

Hermann Dietrich (43) je jako viceprezident strategického plánování v České republice a Německu zodpovědný za strategické směrování společnosti. Hermann Dietrich nastoupil do Readymixu v roce 1999 a působil na různých pozicích v Německu a Velké Británii. V německém CEMEXu zastával vedoucí pozice ve strategickém plánování. V lednu 2015 se stal novým členem vrcholového vedení CEMEXu v České republice. Hermann Dietrich získal magisterský titul v Obchodní administrativě na univerzitách ve Vídni a Bruselu. Hermann Dietrich je jednatelem společností CEMEX Czech Republic s.r.o. a zároveň zastupuje společnost CEMEX Czech Republic, s.r.o. při výkonu funkce komplementáře ve společnostech CEMEX Sand k.s. a CEMEX Cement k.s.

 

Karel Köszegi (37) v CEMEXu zodpovídá za plánování a forecasting, procurement, vyhodnocování a realizaci strategických investic v ČR a na Slovensku. Karel Köszegi je absolventem Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze, titul MBA získal v oboru marketing a finance na DePaul University of Chicago. K jeho zálibám patří cestování, golf a notafilie. V CEMEXu působí od roku 2010. Zkušenosti nasbíral ve Skupině ČEZ, kde jako expatriot působil v Bosně a Hercegovině, Rumunsku a Turecku. Karel Köszegi je jednatelem společností CEMEX Czech Republic s.r.o. a ecorec Česko s.r.o. a zároveň zastupuje společnost CEMEX Czech Republic, s.r.o. při výkonu funkce komplementáře ve společnostech CEMEX Sand k.s. a CEMEX Cement k.s.

  

 

Přehled dceřiných společností a statutárních orgánů CEMEX v ČR

###  

Více o CEMEXu

CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. Po sloučení se společností  Holcim provozuje CEMEX v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX v České republice zaměstnává více než 900 zaměstnanců a je držitelem ocenění ve studii o nejlepšího zaměstnavatele - Best Employers Česká republika 2014. CEMEX je držitelem certifikátů OHSAS 18001, EMS 14001 a ISO 9001, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s  vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity.

Kontaktní informace

Kontakt pro interview:
Peter Dajko, Country Director – CEMEX Czech Republic, Tel.: 724 792 411, petr.dajko@cemex.com

Kontakty pro média:
Kristýna Kuncová, Communication Specialist Senior – CEMEX Czech Republic, Tel.: 776 376 548, kristyna.kuncova@cemex.com    

 

 


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved