Média

Uklízeli jsme Česko 2018

Úklidový tým CEMEXu v akci

Zaměstnanci CEMEXu se zapojili do výzvy „Ukliďme svět, Ukliďme Česko“, která vychází z mezinárodně osvědčeného modelu „Let’s Do It!“ K této dobrovolné úklidové iniciativě se CEMEX letos připojil už potřetí.

Skupina statečných dobrovolníků a bojovníků za čistou přírodu z řad našich zaměstnanců a externích zájemců se vydala v pátek 13. dubna uklízet přírodu v okolí stanice metra Nové Butovice a poblíž Prokopského potoka. Během chvíle se nám začaly plnit pytle nejrozličnějším odpadem. Našli jsme třeba celé vyhozené odpadkové koše z domácností, oblečení, koberce, plastové úlomky sportovních výbav, plastová potrubí, plechovky atd. A také spoustu kuriozit, například přepravku na domácí zvířata, vyhozenou sošku Buddhy, kosmetickou taštičku s příslušenstvím, staré značkové kabelky, pánvičku atp.

Naše akce byla úspěšná, odhadem jsme vytřídili asi 1000 kg různého odpadu. Odnášeli jsme si dobrý pocit z prospěšné práce, ale zároveň nás mírně tížil fakt, že jsme uklidili jen nepatrnou část okolí. Doufáme, že námi uklizená místa vydrží bez odpadků co nejdéle.

Tímto bychom chtěli poděkovat Úřadu MČ Prahy 13, že nám jednak doporučil vhodné území úklidu, které se zároveň nachází v blízkosti naší centrály, jednak, že zajistil odvoz vysbíraného odpadu.

Samozřejmě také moc děkujeme všem dobrovolnicím a dobrovolníkům – bez vás, vašeho nadšení a odhodlání by to nešlo!

V CEMEXu nám na životním prostředí a na okolí velmi záleží, proto oceníme každou pomocnou ruku, která nás podpoří v našem úsilí o čistčí přírodu a životní prostředí. Žijeme v krásné zemi, jen se o ni musíme dobře starat... Další úklidová akce, kterou pořádá obec Prachovice a CEMEX ji podporuje, nese název Čistá obec Prachovice. Koná se 29. května 2018 v Prachovicích, kde se nachází cementárna naší společnosti. Pokud jste z Prachovic a okolí, budeme rádi, když se k nám přidáte.

Fotogalerie 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved