Média

Uklízeli jsme Česko

Úklidový tým CEMEXu v akci

Zaměstnanci CEMEXu se zapojili do výzvy „Ukliďme svět, Ukliďme Česko“, která vychází z mezinárodně osvědčeného modelu „Let’s Do It!“

 

 

K této dobrovolné úklidové iniciativě se CEMEX letos připojil poprvé. 7 statečných dobrovolníků a bojovníků za čistou přírodu z řad našich zaměstnanců se vydalo v pátek 15. dubna i přes nepřízeň počasí k Prokopskému potoku, kde jsme všichni společně začali uklízet nepořádek.

Všimli jsme si, že větší travnaté plácky v Prokopském údolí jsou čisté, ale jakmile jsme narazili na nějaké keře a hustší stromořadí, bylo tam ukryto spoustu nepořádku. Během chvíle se nám začaly plnit pytle nejrozličnějším odpadem. Našli jsme třeba celé vyhozené odpadkové koše z domácností, oblečení, koberce, plastové úlomky sportovních výbav, plastová potrubí, plechovky atd. Některé kuriozity můžete zhlédnout ve fotogalerii níže. Naše akce byla úspěšná, odhadem jsme vytřídili asi 180 kg různého odpadu. Odnášeli jsme si dobrý pocit z prospěšné práce, ale zároveň nás mírně tížil fakt, že jsme uklidili jen nepatrnou část okolí. Doufáme, že námi uklizená místa vydrží bez odpadků co nejdéle.


 

 

 

 

 

  

 

Tímto bychom chtěli poděkovat Úřadu MČ Prahy 13, že nám doporučil vhodné území úklidu, které se zároveň nachází v blízkosti naší centrály. Samozřejmě také moc děkujeme všem dobrovolníkům - bez vás by to nešlo! V CEMEXu nám na životním prostředí a na okolí velmi záleží.


CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost.

Pro více informací o společnosti CEMEX navštivte stránky: www.cemex.com.
Sledujte nás na: facebook.com/cemex.cz, twitter.com/cemex a instagram.com/cemex.

Sledujte nás na: facebook.com/cemex.cz, twitter.com/cemex a instagram.com/cemex. - See more at: http://cemex.cz/cemex-porada-jiz-5.-rocnik-akce-den-zeme-na-sterkovne-spytihnev.aspx#CEMEXpo%C5%99and#225;dand#225;ji%C5%BE5.ro%C4%8Dnand#237;kakceDenZem%C4%9Bna%C5%A1t%C4%9Brkovn%C4%9BSpytihn%C4%9Bv


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved