Média

Materiál od CEMEXu v nové londýnské galerii

Uznávaný moderní umělec používá cement společnosti CEMEX pro vytvoření ústřední sochy pro novou londýnskou galerii umění.


Světoznámý argentinský umělec Adrián Villar Rojas vytvořil s použitím 1,5 tun portlandského cementu společnosti CEMEX plastiku slona v životní velikosti, která je ústředním dílem nové výstavy při příležitosti slavnostního otevření galerie Serpentine Sackler Gallery v londýnských Kensingtonských zahradách. Toto působivé dílo, které se svými rozměry přes 370 cm na výšku, 225 cm na šířku a 520 cm na délku prakticky vyplňuje vstup do galerie, nese obrovský trám dlouhý 1450 cm.

„Pro mou práci je základním materiálem směs betonu s jílem. Díky jílu mohou moje díla působit křehce, s přirozenými prasklinami, které vznikají postupem času, zatímco cement dodává pevnost a odolnost po dobu vystavení díla. Při realizaci této výstavy jsme použili mnoho tun cementu od společnosti CEMEX,“ uvedl umělec Adrián Villar Rojas.

Adrián Villar Rojas je jedním z nejzajímavějších umělců, kteří se v posledních letech objevili. Je proslulý svými velkorozměrovými sochařskými díly vytvořenými pomocí stavebních materiálů, jako je jíl, beton a cihly. V posledních několika měsících pracuje v Londýně na vývoji této místně specifické instalace, která nese název Today We Reboot the Planet. Jedná se o jeho první výstavu ve Velké Británii.

Fotogalerie


 

CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnost.

Vyhledávání betonárny

Select product from list
Search

 
CEMEX je globální firmou vyrábějící stavební materiály, která poskytuje vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby zákazníkům a společenstvím ve více než 50 zemích po celém světě. CEMEX má bohatou historii zlepšování blahobytu těch, kterým poskytuje služby, neboť se snaží vyhledávat inovační průmyslová řešení a efektivní vylepšení a podporovat udržitelnou budoucnos.
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved