Média

Všestranné dekorativní materiály CEMEXU plní požadavky na vzhled i funkci


Ať jde o barvu nebo texturu, speciální architektonické materiály společnosti CEMEX dokáží povznést plány zákazníků na vyšší úroveň.
Beton je znám nejčastěji jako materiál vhodný pro základy, je však unikátní svou neuvěřitelnou všestranností. Díky ní dokáže společnost CEMEX splnit požadavky aplikace téměř jakéhokoli druhu, v rozmanitých barvách, rozměrech a texturách. Světoznámí architekti proto volí beton společnosti CEMEX pro své projekty i mimo stavbu základů. Pokrokoví urbanisté dokonce dokáží zakomponovat všestrannost betonu do svých budov a veřejných prostor kreativním a atraktivním způsobem a současně uspokojit požadavky na vzhled i funkci.
„Výzkumní pracovníci společnosti CEMEX v CRG nyní vyvíjejí inovativní výrobky a řešení v oblasti stavebních i dekorativních betonů,“ řekl Davide Zampini, vedoucí výzkumného střediska CEMEX Research Group ve Švýcarsku. „Získáme tak řadu možností díky využití doplňkových a synergických řešení.“
Když se v německém městě Friedland chystali opravovat ulici s velkým víkendovým provozem vedoucí přes celé město, jako vhodný materiál zvolili transportní beton společnosti CEMEX. Stávající semafory byly nahrazeny kruhovým objezdem pro plynulejší provoz a do materiálu byla zakomponována červená barva pro lepší viditelnost. CEMEX dodal beton, který dokáže odolávat účinkům rozmrazovacích solí v zimě a velkému provozu v létě, při současném zachování barvy dle požadavku klienta.
„Během tohoto projektu jsem poprvé našel dodavatele materiálu, který zaručil barvu transportního betonu,“ řekl Dirk Dettweiler ze společnosti TBH Dettweiler, což je náš klient zodpovídající za projekt. „Spolupráce mezi stavbou a betonárnou byla vynikající, proto se nám podařilo projekt dokončit podle plánu.“
Beton lze vyrobit v široké škále barev a také s rozmanitými texturami, což byl případ dalšího kruhového objezdu ve francouzském městě Marseille. Zvláštní pozornost byla věnována vozovce s použitím kamenné dlažby, dekorativního protiskluzového betonu a klasických povrchových materiálů. Materiály jsou položeny v soustředných kruzích a každý z nich má specifický účel, jako je například pruh pro auta nebo autobusy. Na stezky pro pěší a křižovatky byl použit texturovaný beton ve světlejších barvách, které mají přimět řidiče přirozeně zpomalit.
Kamenivo potřebné na výrobu 3 000 m2 betonu použitého v rámci projektu dodaly štěrkovny společnosti CEMEX ve Francii. Byla vytvořena speciální mobilní betonárna, která zajišťovala 2-3 série lití denně, přičemž někdy bylo zapotřebí neustálé střídání deseti autodomíchávačů. Veškerý provoz automobilové i autobusové dopravy a přístupnost cest pro chodce byla po dobu čtyř měsíců realizace projektu nepřerušena stejně jako provoz v okolních obchodech.
Použití dekorativního betonu je rostoucím trendem také mimo Evropu. Náš tým v Panamě nedávno představil novou řadu dekorativních betonů pro místní trh. Tyto dva poslední projekty ukazují, že naše nejmodernější dekorativní materiály dokáží vytvořit řadu stylů pro různé projekty, a přenést tak myšlenky zákazníků z vize do reality.

CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost.

Pro více informací o společnosti CEMEX navštivte stránky: www.cemex.com.
Sledujte nás na: facebook.com/cemex.cz, twitter.com/cemex a instagram.com/cemex.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved