Média

Zveme vás na 6. ročník Dne Země na štěrkovně Spytihněv (Zlínsko)

CEMEX pořádá 13. května od 13 hod. Den Země na štěrkovně Spytihněv. Vezměte rodinu a přijeďte se podívat - připravili jsme pro vás zajímavý program!


Vezměte vaše blízké a přijďte na tradiční oslavu Dne Země, která se uskuteční v sobotu 13. května 2017 od 13 hodin na naší štěrkovně Spytihněv (Zlínský kraj).

Cílem akce Den Země je seznámit občany s rekultivací těžebních ploch. Ta přispívá k obnovení charakteru původní krajiny. Díky rekultivaci vzniknou v areálu nové břehy, výsadby stromů a keřů, vodní prostory pro rybolov, rekreaci a koupání, klidové ostrovní a poloostrovní plochy k hnízdění ptactva a jiných živočichů. Již nyní však lokalita vytváří podmínky pro pestrý rozvoj živočichů a rostlin, a to i těch vzácných druhů. 

 Hlavním tématem letošního ročníku je bezpečnost - bezpečnost obecně jako taková, bezpečnost v silničním provozu. V tomto tematickém pojetí budou všechny hry a soutěže pro děti. Můžete se těšit na ukázku zásahu integrovaného záchranného systému (IZS) ve spolupráci s První pomocí Živě. Také si jistě užijete energické vystoupení kapely Rytmus pro život, kromě toho se kulturně předvedou pěvecké a taneční soubory dětí z Domu dětí a mládeže Matýsek.
Na malé návštěvníky bude čekat malování na obličej a spousta zábavných a poznávacích her, ze kterých si odnesou dárek v podobě trička s reflexním logem Dne Země. Dospělé jistě potěší dobroty z grilu nebo pivo a mošt.

 Předběžný program:
13:00 oficiální zahájení
13:30 otevření hracích stanovišť
14:00 Vystoupení DDM Matýsek
15:00 ukázky zásahů IZS & První Pomoc Živě
16:00 Vystoupení Rytmus pro život ( kdo má bubínky, paličky, chrastidla... s sebou )

Doprava: Do areálu vás pohodlně dopraví vláček, který pojede v 11:00 a 12:30 od CEMEXu v Napajedlích (Masarykovo nám 207) přes Topolnou na štěrkovnu ve Spytihněvi.
Na místo vede také cyklostezka, takže můžete vyrazit s rodinou nebo přáteli i na kole.

Program

Fotogalerie - Den Země 2016


CEMEX je globální společnost zabývající se výrobou stavebních materiálů, která dodává zákazníkům i veřejnosti vysoce kvalitní výrobky a spolehlivé služby, a to ve více než 50 zemích světa. CEMEX má bohatou historii, neustále zlepšuje svůj přínos společnosti díky své snaze hledat inovativní průmyslová řešení, zvyšovat efektivitu a prosazovat udržitelnou budoucnost.

Pro více informací o společnosti CEMEX navštivte stránky: www.cemex.com.
Sledujte nás na: facebook.com/cemex.cz, twitter.com/cemex a instagram.com/cemex.


 
Building the Future
Copyright © 2018 CEMEX S.A.B. de C.V. All rights reserved